تبلیغات

سیم و کابل

۰

انواع سیم و کابل

آیا شما نیز به دنبال انتخاب بهترین و با کیفیت ترین انواع سیم و کابل هستید؟ آیا می دانید که هر کدام انواع سیم و کابل کدام می باشند؟ از شما دعوت می شود که ما را تا آخر مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار جالبی را در این خصوص به دست بیاورید.

سیم و کابل از مهمترین و ضروری ترین اجزای استفاده شده در بسیاری از صنایع می باشد که امروزه توسط بهترین و معتبرترین شرکت های داخلی و خارجی طراحی و تولید می شود. بی شک بدون استفاده از سیم و کابل امکان برقراری جریان الکتریکی بین قطعات مورد نیاز امکان پذیر نخواهد بود و به همین جهت استفاده از این محصولات از زمان های بسیار دور مورد توجه واقع بوده است و هر شرکت سازنده نیز سعی بر آن دارد تا مرغوب ترین و با کیفیت ترین انواع سیم و کابل ها را تولید و عرضه بازار نماید تا از این طریق به یکی از مهمترین برندها در این زمینه تبدیل شوند. از مهمترین کاربرد انواع سیم ها و کابل ها می توان به استفاده از آن در ساختمان، لوازم الکتریکی خانگی و صنعتی اشاره نمود که در ادامه مقاله نیز سعی بر آن داریم تا در مورد انواع سیم ها و کابل ها و معیار انتخاب بهترین سیم و کابل توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

انتخاب کابل و سیم برتر

تقسیم بندی انواع سیم

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، سیم یکی از ضروری ترین و پرکاربردترین لوازم مورد استفاده در بسیاری از صنایع می باشد که دارای انواع مختلفی نیز بوده و از مهمترین انواع آن نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سیم افشان: از انعطاف پذیری بالایی برخوردار بوده و از رشته های مسی تهیه می شود که ولتاژ قابل تحمل آن نیز در حدود 500 ولت خواهد بود.
 • سیم نیمه افشان: سیمی بین سیم افشان و سیم مفتولی می باشد.
 • سیم مفتولی: این مدل از سیم ها به سیم های خشک نیز شهرت دارند که دارای یک لا هادی بوده و از قابلیت شکل دهی بسیار بالایی برخوردار هستند. از این مدل سیم ها بیشتر در تابلوهای برق استفاده می شود و ولتاژ قابل تحمل برای آنها نیز در حدود 750 ولت می باشد.

موارد مصرفی انواع سیم

از مهمترین موارد مصرفی انواع سیم ها می توان به مواردی از جمله زیر اشاره نمود:

 •  سیم های تک لا که دارای روکش پلاستیکی هستند معمولا برای سیم کشی های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • سیم های مخصوص که با داشتن روکش پلاستیکی خود برای استفاده در ساختمان ها می باشد.
 • سیم های مقاوم در برابر رطوبت
 • سیم های دولا با داشتن روکش مخصوص پلاستیکی مناسب برای استفاده در لوازم خانگی و روشنایی
 • سیم های دو رشته ای که بهترین گزینه برای استفاده در روشنایی ساختمان ها می باشد.
 • سیم های دولا برای مکالمه و خبری
 • سیم های تک و دو لا برای استفاده در چراغ و لوسترهای مختلف

شما نیز می توانید با توجه به موارد مصرفی خود، یکی از بهترین انواع سیم ها را انتخاب کرده و آن را خریداری کنید.

کابل و سیم

آسانسور چیست؟

یکی از مهمترین و پرکاربردترین اختراعات بشر در طول تاریخ می توان به آسانسور اشاره نموده که در بسیاری از متون به آن بالابر نیز می گویند. آسانسور را در لیست وسایط حمل و نقل قرار داده اند که در ساختمان های عمومی و مسکونی مورد استفاده واقع شده است. از آسانسور برای اولین بار در سال 1850 میلادی استفاده شد که در این سال الیشا اوتیس اولین آسانسور آهنی را طراحی کرد و مورد استفاده واقع شد و بعد از نتایج بسیار موفق آمیز و تغییرات بسیار جزئی در ایمنی این وسیله، از آسانسور در بسیاری از ساختمان های بلند در جهت جابجایی افراد و وسایل استفاده شد.

شهر شیکاگو اولین شهری در جهان بود که اولین و نخستین آسانسورها را طراحی و تولید نمود و امروزه نیز یکی از مشهورترین شرکت های آسانسور را می توان در این شهر مشاهده نمود که بیش از 60.000 نفر کارمند در این زمینه دارد. امروز شرکت های بسیار مختلفی را می توان در زمینه طراحی انواع آسانسور در داخل و خارج از کشور مشاهده کرد که هر کدام از آنها سعی بر آن دارند تا بهترین و بی نظیرترین آسانسورها را طراحی و عرضه بازار کنند. در طراحی انواع آسانسور به نکات بسیار مهمی توجه می شود که از مهمترین این نکات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • حل قرارگیری آسانسور
 • ارتفاع ساختمان
 • مکانیسم چاله
 • نوع ساختمان

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد انواع آسانسورها توضیحات بیشتری را به حضور شما ارائه دهیم.

انواع آسانسور

همانطور که در بخش قبلی نیز به این امر اشاره شد، آسانسور یکی از پرکاربردترین وسیله های حمل و نقل می باشد که شما می توانید استفاده گسترده آن را در بسیاری از ساختمان های چند طبقه ای مشاهده نمایید. بی شک بالا رفتن از ده ها پله در یک ساختمان برای تمام افراد جامعه مشکل می باشد، بخصوص وقتی مجبور باشید باری را نیز با خود داشته باشید که در این صورت مشکل به وجود آمده دو چندان خواهد شد. اینجاست که نقش و اهمیت استفاده از آسانسور مشخص می شود که شما نیز می توانید برای ساختمان مسکونی و اداره خود یکی از باکیفیت ترین و بی نظیرترین انواع آسانسور را تهیه و خریداری کنید و آن را به دست افراد کاربلد بسپارید تا نصب نمایند. توجه داشته باشید که در انتخاب برند آسانسور مورد نظر خود نهایت دقت را داشته باشید تا بتوانید آسانسوری را تهیه نمایید تا به مدت طولانی بتوانید کارایی خوبی را از خود نشان داده و از گارانتی های بلند مدت نیز بهره مند باشد. از مهمترین انواع آسانسور نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • آسانسورهای هیدرولیکی
 • آسانسورهای شیشه ای
 • آسانسورهای کششی
 • آسانسورهای بالا برنده

در نظر داشته باشید که هر کدام از این انواع آسانسورها دارای کارکرد بسیار مختلفی با یکدیگر هستند و شما نیز می توانید با توجه به نوع نیاز خود اقدام به خرید و سفارش یکی از مناسب ترین آنها نمایید.

بهترین آسانسور

آسانسورهای شیشه ای

یکی از جدیدترین انواع آسانسور، آسانسورهای شیشه ای می باشد که با داشتن مکانیزم بسیار متفاوت و بی نظیر خود مورد توجه بسیاری از سازمان ها و افراد واقع شده است. در برخی از متون به این مدل از آسانسورها، آسانسورهای پانوراما نیز می گویند که حرکات این وسیله ها از طریق کنترل فشار هوا بوده و با توجه به ساده ترین قوانین فیزیک، شاهد بالا و پایین رفتن این مدل از آسانسورها هستیم. کابین آسانسور وقتی که فشار هوا بالا می باشد حرکت این وسیله را به سمت بالا و وقتی فشار کاهش می باشد، حرکت آن را به سمت پایین هدایت می کند. از مهمترین مزیت های استفاده از آسانسورهای شیشه ای نیز می توان به کوچک و نیاز نداشتن به چاله اشاره کرد که بی شک این عوامل سبب شده است تا استفاده از آسانسورهای شیشه ای بیشتر باشد. دلیل محبوبیت استفاده از این مدل آسانسورها، سبب شده است تا بسیاری از شرکت های داخلی نیز در حوزه ساخت این آسانسورها فعالیت می کنند.

آسانسورهای بالابرنده

از دیگر مهمترین و پرکاربردترین انواع آسانسور می باشد و از آن در ساختمان های مختلفی استفاده می شود. توجه داشته باشید که موتورهای این مدل از آسانسورها الکتریکی بوده و در برخی از موارد نیز می توان موتورهای احتراقی را مشاهده نمود. یکی از مهمترین ویژگی های آسانسورهای بالا برنده این است که حجم و مقدار بالایی از انرژی مصرفی خود را، خودش تامین می کند. شما می توانید قبل از نصب یکی از انواع آسانسور می توانید تحقیقات گسترده ای را در مورد هر کدام از این آسانسورها داشته باشید و سپس با استفاده از تجربه افراد متخصص در زمینه یکی از بهترین آن را تهیه و خریداری کنید.

آسانسورهای کششی

آسانسورهای کششی از دیگر انواع آسانسور می باشد که به کمک سیم های بکسل شده حرکت خود را انجام می دهند. توجه داشته باشید که آسانسورهای کششی خودشان به دو دسته موتورخانه ای و غیر موتورخانه ای تقسیم بندی می شود که مدل های موتورخانه ای آن نیز به دو دسته گیرلس و گیربکس تقسیم می شود. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی بسیاری از شرکت ها توانسته اند مدرن ترین و کارآمدترین آسانسورهای کششی را طراحی و عرضه بازار نمایند. از مهمترین مزیت های استفاده از آسانسورهای کششی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مصرف انرژی کمتر در مقایسه با آسانسورهای هیدرولیکی
 • سرعت بیشتری را در مقایسه با دیگر آسانسورها دارد
 • مناسب برای استفاده در ساختمان هایی با ارتفاع بلند

معایب استفاده از آسانسورهای کششی

 • نیاز به فضای بیشتر در چاهک
 • هزینه نصب بسیار زیاد
 
+ نوشته شده توسط Bargnama در ، ۱۵ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: سیم و کابل، آسانسور، اسانسور شیشه ای، پارسیان سروپایش، برق و صنعت پردیس
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر