تبلیغات

تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال

۰

تفاوت ساعت های  آنالوگ و دیجیتال در فشار سنج

گزینه فشارسنج یکی از مهمترین ویژگی ها در رابطه با ساعت های دیجیتال و آنالوگ شناخته می شود و این ویژگی برای ورزشکاران و کوهنوردان از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که می بایست هر چند ساعت یکبار میزان فشار هوا را در ارتفاع مشاهده نمایند این گزینه نیز  تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال را برای شما مشخص می کند.

این نکته را فراموش نکنید که در ساعت های دیجیتالی این گزینه به صورت خودکار بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود که می توانید فشار قبلی و بعدی را مورد بررسی قرار دهید.  اما اگر می خواهید در ساعت های آنالوگ از این ویژگی برخوردار شوید می‌توانید به بدنه ساعت که پمپ های مخفی در اطراف آن قرار داده شده توجه کنید و بر اساس آن میزان فشار تعیین شده بر روی صفحه نمایش این ساعت ها قابل  مشاهده می باشد.

تفاوت ساعت های  آنالوگ و دیجیتال در قطب نما

تفاوت ساعت دیجیتال در قطب نما را نیز در این بحث مورد بررسی قرار خواهیم داد. ساعت های آنالوگ نسبت به نوع دیجیتال گران تر می باشند و این موضوع به دلیل داشتن برخی ویژگی هاست که قطب نما نیز یکی از آن هاست. در ساعت های آنالوگ می توانید قطب نما را بر روی صفحه نمایشگر آن مشاهده نمایید.

در برخی از ساعت های آنالوگ این قطب نما در پشت ساعت جاسازی شده که با برگرداندن آن ها می توانید آن را مشاهده نمایید. این ویژگی زمانی در اینگونه ساعت ها مشاهده می شود که هیچ گونه کاربردی از آهن در این گونه ساعت ها قابل مشاهده نباشد. در ساعت های دیجیتالی نیز می توانید گزینه Compass را از بخش تنظیمات انتخاب نمایید.

تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال در نوع صفحه نمایش

یکی از مهم ترین تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال  در صفحه نمایش آنهاست که برای بسیاری از خریداران از اهمیت بالایی برخوردار است. ساعت های آنالوگ اغلب از  عقربه برای نشان دادن زمان استفاده می شود در صورتی که این موضوع در ساعت های دیجیتال طور دیگری است در دیجیتال زمان دقیق تر نمایش داده می شود و این ویژگی تنها به دلیل صفحه نمایشی است که در این گونه ساعت ها جاسازی شده است.

یادآور شویم که سرعت دیدن زمان در ساعت های آنالوگ به مراتب بیشتر از ساعت دیجیتال است و این تحلیل مغز شماست. در ساعت های دیجیتال می بایست ساعت، دقیقه و ثانیه را مشاهده کنید اما در ساعت های آنالوگ با یک نگاه متوجه زمان هر چند غیر دقیق خواهید شد. این موضوع تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال را در نوع صفحه نمایش برای شما مشخص خواهد نمود.

این روزها تنوع بسیاری در میان ساعت‌های مچی با برندهای مختلف در بازار به چشم می‌خورد و افراد بسیاری قبل از خرید  تلاش می کنند در رابطه با ویژگی تمامی آنها اطلاعات بسیاری را کسب ‌کنند. به عنوان مثال ساعت‌ها در چند نوع آنالوگ و دیجیتال قابل خریداری و استفاده می باشند که در مطلب  امروز به تفاوت میان آنها خواهیم پرداخت. در ابتدا عنوان کنیم که هر کدام از این ساعت ها به عنوان یک دستگاه کوچک برای کاربران مورد استفاده قرار می گیرند که هر کدام از تفاوت‌هایی برخوردارند.

ساعت های آنالوگ از مزیت ها و معایب مختلفی برخوردارند و همچنین می‌توان این مزیتها و معایب را برای ساعت های دیجیتال نیز عنوان نمود.  اگر قصد خرید این گونه از ساعت ها را دارید توصیه می کنیم که مطلب پیش رو را دنبال کنید تا تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال را بیابید پس با ما همچنان همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با این دستگاه های کوچک کسب نمایید.

انواع لامپ

علاوه بر انواع کلید و پریز در میان تجهیزات روشنایی و ساختمانی با انواع مختلف لامپ ها و سنگ نورانی مواجه می باشیم که هر یک با توجه به ویژگی های مختلف در انواع اماکن مختلف مورد استفاده واقع می شوند. در سال های اخیر شاهد پیشرفت های قابل توجهی در زمینه تجهیزات روشنایی هستیم که لامپ و انواع کلید و پریز از این موضوع مستثناء نبوده اند. لامپ وسیله ای می باشد که میتوان توسط آن نور مصنوعی تولید کرد و شایان به ذکر است لامپ ها عضوی مهم و اصلی در یک سیستم روشنایی و نورپردازی می باشند از این جهت شرکت های تولیدکننده انواع لامپ سعی بر آن دارند تا با استفاده از ایده های نوین و تکنولوژی به روز باکیفیت ترین محصولات را عرضه کنند. از جمله انواع کلید و پریز و لامپ می خواهیم به انواع لامپ ها اشاره کنیم:

  • لامپ مهتابی
  • لامپ ال ای دی
  • لامپ هالوژن
  • لامپ های رشته ای
  • لامپ نئون
  • لامپ فلورسنت فشرده

هر یک از انواع مختلف این محصول با داشتن ویژگی های منحصر به فرد و ویژگی های خاص دارای کارایی و کاربرد متنوعی می باشند که در بخش بعدی در خصوص کاربردهای برخی از این محصولات صحبت خواهیم کرد.

کاربرد انواع لامپ

در کنار آشنایی با انواع کلید و پریز و لامپ ها می خواهیم شما را با کارکرد و کاربرد برخی از لامپ های امروزی آشنا سازیم که در میان تجهیزات و سیستم نورپردازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند.

لامپ های رشته ای: لامپ های رشته ای از جمله پرمصرف ترین انواع لامپ ها می باشد که در طیف گسترده ای از ولتاژهای مختلف تهیه و عرضه می شوند. این لامپ ها مصرف انرژی بسیار زیادی داشته و هنگام عبور از رشته تنگستن، نور و گرما تولید می کنند. در حال حاضر لامپ های ال ای دی و فلورسنت جایگزین این لامپ ها شده اند.

لامپ های هالوژن: لامپ های هالوژن در سایزهای بسیار کوچکی با روشنایی بسیار زیاد و طول عمر بیشتر تولید می شوند و می توان گفت در مقایسه با لامپ های ال ای دی و فلورسنت انرژی بسیار زیادی مصرف می کند از این نوع لامپ ها در مکان هایی که به فوکونس نور دقیق نیاز است بهره مند می شوند.

لامپ های ال ای دی: لامپ های ال ای دی فاقد رشته می باشند و دارای طول عمر بسیار و قدرت کمتری بوده و در انواع برنامه های کاربردی نورپردازی مورد استفاده واقع می شوند. این لامپ ها مصرف انرژی بسیار پایینی دارند و از نظر ساخت به سه دسته لامپ دیپ، لامپ سی او بی و لامپ اس ام دی دسته بندی می شوند.

لامپ های نئون: لامپ های نئون شامل گاز در فشار پایین بوده و با مخلوط گاز آرگون و یا نئون تهیه شده اند. گاز یونیزه در هنگام اعمال ولتاژ اجازه عبور جریان بسیار کوچک بین دو الکترود را می دهد. برای بهره برداری از لامپ هایی در ولتاژ پایین از گاز یونیزه استفاده می کنند.

 
+ نوشته شده توسط Bargnama در ، ۱۶ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: پارسیان سروپایش، برق و صنعت پردیس، نور اسرام، سنگ نورانی، برق و صنعت فرامنطقه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر