تبلیغات

سیم و کابل

۰

انواع سیم و کابل

آیا شما نیز به دنبال انتخاب بهترین و با کیفیت ترین انواع سیم و کابل هستید؟ آیا می دانید که هر کدام انواع سیم و کابل کدام می باشند؟ از شما دعوت می شود که ما را تا آخر مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار جالبی را در این خصوص به دست بیاورید.

سیم و کابل از مهمترین و ضروری ترین اجزای استفاده شده در بسیاری از صنایع می باشد که امروزه توسط بهترین و معتبرترین شرکت های داخلی و خارجی طراحی و تولید می شود. بی شک بدون استفاده از سیم و کابل امکان برقراری جریان الکتریکی بین قطعات مورد نیاز امکان پذیر نخواهد بود و به همین جهت استفاده از این محصولات از زمان های بسیار دور مورد توجه واقع بوده است و هر شرکت سازنده نیز سعی بر آن دارد تا مرغوب ترین و با کیفیت ترین انواع سیم و کابل ها را تولید و عرضه بازار نماید تا از این طریق به یکی از مهمترین برندها در این زمینه تبدیل شوند. از مهمترین کاربرد انواع سیم ها و کابل ها می توان به استفاده از آن در ساختمان، لوازم الکتریکی خانگی و صنعتی اشاره نمود که در ادامه مقاله نیز سعی بر آن داریم تا در مورد انواع سیم ها و کابل ها و معیار انتخاب بهترین سیم و کابل توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

انتخاب کابل و سیم برتر

تقسیم بندی انواع سیم

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، سیم یکی از ضروری ترین و پرکاربردترین لوازم مورد استفاده در بسیاری از صنایع می باشد که دارای انواع مختلفی نیز بوده و از مهمترین انواع آن نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سیم افشان: از انعطاف پذیری بالایی برخوردار بوده و از رشته های مسی تهیه می شود که ولتاژ قابل تحمل آن نیز در حدود 500 ولت خواهد بود.
 • سیم نیمه افشان: سیمی بین سیم افشان و سیم مفتولی می باشد.
 • سیم مفتولی: این مدل از سیم ها به سیم های خشک نیز شهرت دارند که دارای یک لا هادی بوده و از قابلیت شکل دهی بسیار بالایی برخوردار هستند. از این مدل سیم ها بیشتر در تابلوهای برق استفاده می شود و ولتاژ قابل تحمل برای آنها نیز در حدود 750 ولت می باشد.

موارد مصرفی انواع سیم

از مهمترین موارد مصرفی انواع سیم ها می توان به مواردی از جمله زیر اشاره نمود:

 •  سیم های تک لا که دارای روکش پلاستیکی هستند معمولا برای سیم کشی های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • سیم های مخصوص که با داشتن روکش پلاستیکی خود برای استفاده در ساختمان ها می باشد.
 • سیم های مقاوم در برابر رطوبت
 • سیم های دولا با داشتن روکش مخصوص پلاستیکی مناسب برای استفاده در لوازم خانگی و روشنایی
 • سیم های دو رشته ای که بهترین گزینه برای استفاده در روشنایی ساختمان ها می باشد.
 • سیم های دولا برای مکالمه و خبری
 • سیم های تک و دو لا برای استفاده در چراغ و لوسترهای مختلف

شما نیز می توانید با توجه به موارد مصرفی خود، یکی از بهترین انواع سیم ها را انتخاب کرده و آن را خریداری کنید.

کابل و سیم

آسانسور چیست؟

یکی از مهمترین و پرکاربردترین اختراعات بشر در طول تاریخ می توان به آسانسور اشاره نموده که در بسیاری از متون به آن بالابر نیز می گویند. آسانسور را در لیست وسایط حمل و نقل قرار داده اند که در ساختمان های عمومی و مسکونی مورد استفاده واقع شده است. از آسانسور برای اولین بار در سال 1850 میلادی استفاده شد که در این سال الیشا اوتیس اولین آسانسور آهنی را طراحی کرد و مورد استفاده واقع شد و بعد از نتایج بسیار موفق آمیز و تغییرات بسیار جزئی در ایمنی این وسیله، از آسانسور در بسیاری از ساختمان های بلند در جهت جابجایی افراد و وسایل استفاده شد.

شهر شیکاگو اولین شهری در جهان بود که اولین و نخستین آسانسورها را طراحی و تولید نمود و امروزه نیز یکی از مشهورترین شرکت های آسانسور را می توان در این شهر مشاهده نمود که بیش از 60.000 نفر کارمند در این زمینه دارد. امروز شرکت های بسیار مختلفی را می توان در زمینه طراحی انواع آسانسور در داخل و خارج از کشور مشاهده کرد که هر کدام از آنها سعی بر آن دارند تا بهترین و بی نظیرترین آسانسورها را طراحی و عرضه بازار کنند. در طراحی انواع آسانسور به نکات بسیار مهمی توجه می شود که از مهمترین این نکات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • حل قرارگیری آسانسور
 • ارتفاع ساختمان
 • مکانیسم چاله
 • نوع ساختمان

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد انواع آسانسورها توضیحات بیشتری را به حضور شما ارائه دهیم.

انواع آسانسور

همانطور که در بخش قبلی نیز به این امر اشاره شد، آسانسور یکی از پرکاربردترین وسیله های حمل و نقل می باشد که شما می توانید استفاده گسترده آن را در بسیاری از ساختمان های چند طبقه ای مشاهده نمایید. بی شک بالا رفتن از ده ها پله در یک ساختمان برای تمام افراد جامعه مشکل می باشد، بخصوص وقتی مجبور باشید باری را نیز با خود داشته باشید که در این صورت مشکل به وجود آمده دو چندان خواهد شد. اینجاست که نقش و اهمیت استفاده از آسانسور مشخص می شود که شما نیز می توانید برای ساختمان مسکونی و اداره خود یکی از باکیفیت ترین و بی نظیرترین انواع آسانسور را تهیه و خریداری کنید و آن را به دست افراد کاربلد بسپارید تا نصب نمایند. توجه داشته باشید که در انتخاب برند آسانسور مورد نظر خود نهایت دقت را داشته باشید تا بتوانید آسانسوری را تهیه نمایید تا به مدت طولانی بتوانید کارایی خوبی را از خود نشان داده و از گارانتی های بلند مدت نیز بهره مند باشد. از مهمترین انواع آسانسور نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • آسانسورهای هیدرولیکی
 • آسانسورهای شیشه ای
 • آسانسورهای کششی
 • آسانسورهای بالا برنده

در نظر داشته باشید که هر کدام از این انواع آسانسورها دارای کارکرد بسیار مختلفی با یکدیگر هستند و شما نیز می توانید با توجه به نوع نیاز خود اقدام به خرید و سفارش یکی از مناسب ترین آنها نمایید.

بهترین آسانسور

آسانسورهای شیشه ای

یکی از جدیدترین انواع آسانسور، آسانسورهای شیشه ای می باشد که با داشتن مکانیزم بسیار متفاوت و بی نظیر خود مورد توجه بسیاری از سازمان ها و افراد واقع شده است. در برخی از متون به این مدل از آسانسورها، آسانسورهای پانوراما نیز می گویند که حرکات این وسیله ها از طریق کنترل فشار هوا بوده و با توجه به ساده ترین قوانین فیزیک، شاهد بالا و پایین رفتن این مدل از آسانسورها هستیم. کابین آسانسور وقتی که فشار هوا بالا می باشد حرکت این وسیله را به سمت بالا و وقتی فشار کاهش می باشد، حرکت آن را به سمت پایین هدایت می کند. از مهمترین مزیت های استفاده از آسانسورهای شیشه ای نیز می توان به کوچک و نیاز نداشتن به چاله اشاره کرد که بی شک این عوامل سبب شده است تا استفاده از آسانسورهای شیشه ای بیشتر باشد. دلیل محبوبیت استفاده از این مدل آسانسورها، سبب شده است تا بسیاری از شرکت های داخلی نیز در حوزه ساخت این آسانسورها فعالیت می کنند.

آسانسورهای بالابرنده

از دیگر مهمترین و پرکاربردترین انواع آسانسور می باشد و از آن در ساختمان های مختلفی استفاده می شود. توجه داشته باشید که موتورهای این مدل از آسانسورها الکتریکی بوده و در برخی از موارد نیز می توان موتورهای احتراقی را مشاهده نمود. یکی از مهمترین ویژگی های آسانسورهای بالا برنده این است که حجم و مقدار بالایی از انرژی مصرفی خود را، خودش تامین می کند. شما می توانید قبل از نصب یکی از انواع آسانسور می توانید تحقیقات گسترده ای را در مورد هر کدام از این آسانسورها داشته باشید و سپس با استفاده از تجربه افراد متخصص در زمینه یکی از بهترین آن را تهیه و خریداری کنید.

آسانسورهای کششی

آسانسورهای کششی از دیگر انواع آسانسور می باشد که به کمک سیم های بکسل شده حرکت خود را انجام می دهند. توجه داشته باشید که آسانسورهای کششی خودشان به دو دسته موتورخانه ای و غیر موتورخانه ای تقسیم بندی می شود که مدل های موتورخانه ای آن نیز به دو دسته گیرلس و گیربکس تقسیم می شود. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی بسیاری از شرکت ها توانسته اند مدرن ترین و کارآمدترین آسانسورهای کششی را طراحی و عرضه بازار نمایند. از مهمترین مزیت های استفاده از آسانسورهای کششی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مصرف انرژی کمتر در مقایسه با آسانسورهای هیدرولیکی
 • سرعت بیشتری را در مقایسه با دیگر آسانسورها دارد
 • مناسب برای استفاده در ساختمان هایی با ارتفاع بلند

معایب استفاده از آسانسورهای کششی

 • نیاز به فضای بیشتر در چاهک
 • هزینه نصب بسیار زیاد
 
+ نوشته شده توسط Bargnama در ، ۱۵ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: سیم و کابل، آسانسور، اسانسور شیشه ای، پارسیان سروپایش، برق و صنعت پردیس

تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال

۰

تفاوت ساعت های  آنالوگ و دیجیتال در فشار سنج

گزینه فشارسنج یکی از مهمترین ویژگی ها در رابطه با ساعت های دیجیتال و آنالوگ شناخته می شود و این ویژگی برای ورزشکاران و کوهنوردان از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که می بایست هر چند ساعت یکبار میزان فشار هوا را در ارتفاع مشاهده نمایند این گزینه نیز  تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال را برای شما مشخص می کند.

این نکته را فراموش نکنید که در ساعت های دیجیتالی این گزینه به صورت خودکار بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود که می توانید فشار قبلی و بعدی را مورد بررسی قرار دهید.  اما اگر می خواهید در ساعت های آنالوگ از این ویژگی برخوردار شوید می‌توانید به بدنه ساعت که پمپ های مخفی در اطراف آن قرار داده شده توجه کنید و بر اساس آن میزان فشار تعیین شده بر روی صفحه نمایش این ساعت ها قابل  مشاهده می باشد.

تفاوت ساعت های  آنالوگ و دیجیتال در قطب نما

تفاوت ساعت دیجیتال در قطب نما را نیز در این بحث مورد بررسی قرار خواهیم داد. ساعت های آنالوگ نسبت به نوع دیجیتال گران تر می باشند و این موضوع به دلیل داشتن برخی ویژگی هاست که قطب نما نیز یکی از آن هاست. در ساعت های آنالوگ می توانید قطب نما را بر روی صفحه نمایشگر آن مشاهده نمایید.

در برخی از ساعت های آنالوگ این قطب نما در پشت ساعت جاسازی شده که با برگرداندن آن ها می توانید آن را مشاهده نمایید. این ویژگی زمانی در اینگونه ساعت ها مشاهده می شود که هیچ گونه کاربردی از آهن در این گونه ساعت ها قابل مشاهده نباشد. در ساعت های دیجیتالی نیز می توانید گزینه Compass را از بخش تنظیمات انتخاب نمایید.

تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال در نوع صفحه نمایش

یکی از مهم ترین تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال  در صفحه نمایش آنهاست که برای بسیاری از خریداران از اهمیت بالایی برخوردار است. ساعت های آنالوگ اغلب از  عقربه برای نشان دادن زمان استفاده می شود در صورتی که این موضوع در ساعت های دیجیتال طور دیگری است در دیجیتال زمان دقیق تر نمایش داده می شود و این ویژگی تنها به دلیل صفحه نمایشی است که در این گونه ساعت ها جاسازی شده است.

یادآور شویم که سرعت دیدن زمان در ساعت های آنالوگ به مراتب بیشتر از ساعت دیجیتال است و این تحلیل مغز شماست. در ساعت های دیجیتال می بایست ساعت، دقیقه و ثانیه را مشاهده کنید اما در ساعت های آنالوگ با یک نگاه متوجه زمان هر چند غیر دقیق خواهید شد. این موضوع تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال را در نوع صفحه نمایش برای شما مشخص خواهد نمود.

این روزها تنوع بسیاری در میان ساعت‌های مچی با برندهای مختلف در بازار به چشم می‌خورد و افراد بسیاری قبل از خرید  تلاش می کنند در رابطه با ویژگی تمامی آنها اطلاعات بسیاری را کسب ‌کنند. به عنوان مثال ساعت‌ها در چند نوع آنالوگ و دیجیتال قابل خریداری و استفاده می باشند که در مطلب  امروز به تفاوت میان آنها خواهیم پرداخت. در ابتدا عنوان کنیم که هر کدام از این ساعت ها به عنوان یک دستگاه کوچک برای کاربران مورد استفاده قرار می گیرند که هر کدام از تفاوت‌هایی برخوردارند.

ساعت های آنالوگ از مزیت ها و معایب مختلفی برخوردارند و همچنین می‌توان این مزیتها و معایب را برای ساعت های دیجیتال نیز عنوان نمود.  اگر قصد خرید این گونه از ساعت ها را دارید توصیه می کنیم که مطلب پیش رو را دنبال کنید تا تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال را بیابید پس با ما همچنان همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با این دستگاه های کوچک کسب نمایید.

انواع لامپ

علاوه بر انواع کلید و پریز در میان تجهیزات روشنایی و ساختمانی با انواع مختلف لامپ ها و سنگ نورانی مواجه می باشیم که هر یک با توجه به ویژگی های مختلف در انواع اماکن مختلف مورد استفاده واقع می شوند. در سال های اخیر شاهد پیشرفت های قابل توجهی در زمینه تجهیزات روشنایی هستیم که لامپ و انواع کلید و پریز از این موضوع مستثناء نبوده اند. لامپ وسیله ای می باشد که میتوان توسط آن نور مصنوعی تولید کرد و شایان به ذکر است لامپ ها عضوی مهم و اصلی در یک سیستم روشنایی و نورپردازی می باشند از این جهت شرکت های تولیدکننده انواع لامپ سعی بر آن دارند تا با استفاده از ایده های نوین و تکنولوژی به روز باکیفیت ترین محصولات را عرضه کنند. از جمله انواع کلید و پریز و لامپ می خواهیم به انواع لامپ ها اشاره کنیم:

 • لامپ مهتابی
 • لامپ ال ای دی
 • لامپ هالوژن
 • لامپ های رشته ای
 • لامپ نئون
 • لامپ فلورسنت فشرده

هر یک از انواع مختلف این محصول با داشتن ویژگی های منحصر به فرد و ویژگی های خاص دارای کارایی و کاربرد متنوعی می باشند که در بخش بعدی در خصوص کاربردهای برخی از این محصولات صحبت خواهیم کرد.

کاربرد انواع لامپ

در کنار آشنایی با انواع کلید و پریز و لامپ ها می خواهیم شما را با کارکرد و کاربرد برخی از لامپ های امروزی آشنا سازیم که در میان تجهیزات و سیستم نورپردازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند.

لامپ های رشته ای: لامپ های رشته ای از جمله پرمصرف ترین انواع لامپ ها می باشد که در طیف گسترده ای از ولتاژهای مختلف تهیه و عرضه می شوند. این لامپ ها مصرف انرژی بسیار زیادی داشته و هنگام عبور از رشته تنگستن، نور و گرما تولید می کنند. در حال حاضر لامپ های ال ای دی و فلورسنت جایگزین این لامپ ها شده اند.

لامپ های هالوژن: لامپ های هالوژن در سایزهای بسیار کوچکی با روشنایی بسیار زیاد و طول عمر بیشتر تولید می شوند و می توان گفت در مقایسه با لامپ های ال ای دی و فلورسنت انرژی بسیار زیادی مصرف می کند از این نوع لامپ ها در مکان هایی که به فوکونس نور دقیق نیاز است بهره مند می شوند.

لامپ های ال ای دی: لامپ های ال ای دی فاقد رشته می باشند و دارای طول عمر بسیار و قدرت کمتری بوده و در انواع برنامه های کاربردی نورپردازی مورد استفاده واقع می شوند. این لامپ ها مصرف انرژی بسیار پایینی دارند و از نظر ساخت به سه دسته لامپ دیپ، لامپ سی او بی و لامپ اس ام دی دسته بندی می شوند.

لامپ های نئون: لامپ های نئون شامل گاز در فشار پایین بوده و با مخلوط گاز آرگون و یا نئون تهیه شده اند. گاز یونیزه در هنگام اعمال ولتاژ اجازه عبور جریان بسیار کوچک بین دو الکترود را می دهد. برای بهره برداری از لامپ هایی در ولتاژ پایین از گاز یونیزه استفاده می کنند.

 
+ نوشته شده توسط Bargnama در ، ۱۶ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: پارسیان سروپایش، برق و صنعت پردیس، نور اسرام، سنگ نورانی، برق و صنعت فرامنطقه

ساعت های آنالوگ و دیجیتال

۰

انواع و کاربرد قاب مهتابی و لامپ و کلید و پریز

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی شاهد تولید و عرضه انواع کلید و پریز و لامپ می باشیم که هریک در انواع کلید و پریز در مدل های متنوع با کاربردهای مختلف تولید می شوند با توجه به این که سیستم روشنایی در تمامی اماکن عمومی و خصوصی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد از این جهت در تولید و طراحی تمامی این المان ها باید استانداردهای لازم و اصول خاص را رعایت کرده و با ویژگی های منحصر به فرد به تولید این لوازم و تجهیزات روشنایی پرداخت.

انواع و کاربرد قاب مهتابی و لامپ و کلید و پریز

 

انواع پریز انواع کلید و پریز و کاربرد آن

کلید و پریز از جمله المان های مهم و ضروری در برق کشی بنا ها و ساختمان ها می باشد که هر یک در انواع و مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود. این المان های کوچک به دلیل داشتن رابطه مستقیم با انرژی برق باید بسیار ایمنی طراحی و عرضه شوند در حال حاضر با انواع مختلفی از پریزها که دارای کارایی و کاربرد مختلفی می باشند مواجه می باشیم. برخی از پریزها به دلیل استفاده در فضاهای باز و مرطوب به نحوی طراحی شده اند که ضد آب بوده و در مکان های عمومی برای داشتن دکوراسیون شیک و لوکس از پریزهای کریستالی با توجه به سلیقه و پسند افراد استفاده می شود. همانطور که میدانید نورپردازی مناسب و ایده آل در تمامی مناطق خصوصی و عمومی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد از این جهت طراحان داخلی از سیستم نورپردازی بسیار جذاب و با استفاده از نصب پریزهای مدرن و با تکنولوژی به روز استفاده می کنند. در تولید انواع کلید و پریز باید استانداردها و اصول خاص را رعایت کرده و با ویژگی های مناسب نظیر مقاومت و ایمنی بالا این محصولات را ساخت. در ادامه مقاله سعی خواهیم داشت شما را با انواع کلید و پریز و لامپ ال ای دی آشنا سازیم لطفا با ما همراه بوده و اطلاعاتی دقیق در این زمینه را از کارشناسان شرکت نور اسرام کسب نمایید.

انواع کلید و کاربرد آن

به طور معمول در طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان ها از انواع کلید و پریز و سنگهای نورانی استفاده می شود که در این بخش می خواهیم به معرفی برخی از کلیدهای برقی بپردازیم.

با توجه بر نوع منبع نیرو کلید ها به سه دسته کلیدهای مورد مصرف در برق مستقیم، در برق متناوب و هر دو تقسیم بندی می شوند؛ و بر حسب نوع اتصال به دو دسته یک جهته و چند جهته شناخته می شوند؛ و براساس نوع به کار انداختن به صورت نوسانی، تکمه فشاری، کششی و کلیدهای گردان تولید و عرضه می گردند. طراحی و مدل های انواع کلید و پریز با توجه به سلیقه شرکت های تولیدی در نظر گرفته شده و هر یک از انواع مختلف این محصولات با کاربرد مختلف مورد استفاده واقع می شوند کاربرد برخی از انواع کلیدها به صورت زیر می باشد:

 • کلید یک پل: این نوع کلید برای قطع و وصل دو مدار استفاده می شود.
 • کلید دو پل: برای قطع و وصل همزمان یک یا دو فاز به کار می روند.
 • کلید سه پل: برای قطع و وصل موتورهای سه فاز و قطع و وصل سه انشعاب از یک نقطه مورد استفاده واقع می شوند.

انواع قاب مهتابی

در خصوص آشنایی با انواع انواع کلید و پریز و لامپ بهتر است با قاب های مهتابی نیز آشنا شویید که در انواع طرح ها و مدل های مختلفی تولید و عرضه می شوند با توجه به این که لامپ مهتابی یا همان لامپ های فلوزسنت در انواع سایزها و مدل های مختلفی عرضه می شوند از این رو قاب های منحصر به فرد و خاصی را می طلبند. لامپ های مهتابی از مواد سمی تهیه می شود و در صورت شکستن میتواند آسیب های به موجودات زنده و طبیعت برساند از این رو نیاز به قاب های مهتابی برای نگهداری صحیح از این لامپ ها الزامی است.

کاربرد انواع قاب مهتابی

هریک از انواع مختلف لامپ های فلورسنت نیاز به قاب های متناسب با سایز و اندازه خود می باشند که در بازار تجهیزات روشنایی می توان انواع مختلف قاب های مهتابی را مشاهده کرده که هریک در مکان های مختلف با پوشش های خاص و طراحی های متنوع تولید و به فروش می رسند.

تفاوت ساعت دیجیتال با آنالوگ در چیست؟

تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال در نوع صفحه نمایش، فشار سنج، ارتفاع سنج، اندازه گیری زمان و مسافت سنج قابل بررسی می باشد. هر کدام از این ساعت ها نه تنها از مزیت هایی برخوردارند بلکه معایبی را نیز در بر می گیرند. قیمت هر کدام از ساعت های دیجیتالی و آنالوگ نیز با یکدیگر متفاوت می باشد. عوامل بسیاری می توانند کیفیت یک ساعت دیجیتال مچی چه از نوع آنالوگ و یا دیجیتال را  تعیین کنند که در بخش های جداگانه به آن ها اشاره خواهیم کرد. هر کدام از ساعت های عنوان شده دارای مدل های گوناگونی می باشند که میتوان به رسمی، اسپورت، ضد آب، ورزشی و چندین مورد دیگر اشاره کرد. اگر قصد خرید یک ساعت مچی را دارید و نمی دانید کدام نوع را خریداری کنید توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب که تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال را بیان می کند با ما همراه باشید.

تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال

این روزها تنوع بسیاری در میان ساعت‌های مچی با برندهای مختلف در بازار به چشم می‌خورد و افراد بسیاری قبل از خرید  تلاش می کنند در رابطه با ویژگی تمامی آنها اطلاعات بسیاری را کسب ‌کنند. به عنوان مثال ساعت‌ها در چند نوع آنالوگ و دیجیتال قابل خریداری و استفاده می باشند که در مطلب  امروز به تفاوت میان آنها خواهیم پرداخت. در ابتدا عنوان کنیم که هر کدام از این ساعت ها به عنوان یک دستگاه کوچک برای کاربران مورد استفاده قرار می گیرند که هر کدام از تفاوت‌هایی برخوردارند.

ساعت های آنالوگ از مزیت ها و معایب مختلفی برخوردارند و همچنین می‌توان این مزیتها و معایب را برای ساعت های دیجیتال نیز عنوان نمود.  اگر قصد خرید این گونه از ساعت ها را دارید توصیه می کنیم که مطلب پیش رو را دنبال کنید تا تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال را بیابید پس با ما همچنان همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با این دستگاه های کوچک کسب نمایید.

تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال

تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال در اندازه گیری زمان

همانطور که در بحث قبلی نیز اشاره کردیم تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال در چندین مورد قابل بیان است. این نکته را بدانید که ساعت های آنالوگ را می‌توان نوعی دستگاه مکانیکی معرفی کرد. در صورتی که این موضوع در رابطه با ساعت های دیجیتال متفاوت است و آنها را اغلب به عنوان یک دستگاه الکترونیکی می‌شناسند.  پس این موضوع یکی از تفاوت‌های ساعت های آنالوگ و دیجیتال می باشد. اما موضوع مهم بعدی در رابطه با اندازه گیری زمان است که در هر کدام از این دستگاه ها متفاوت می باشد.

به عنوان مثال از چرخ نوسان برای اندازه گیری زمان در ساعت های آنالوگ استفاده می‌شود در صورتی که برای اندازه گیری زمان در ساعت های دیجیتالی اغلب از یک نوسانگر کریستال بنام کوارتز استفاده می شود البته باتری نیز می تواند در این گونه از ساعت ها برای اندازه گیری زمان استفاده شود.  در ساعت های آنالوگ اغلب برای اینکه بتوان انرژی را ذخیره کرد از یک بهار استفاده می شود. در ادامه با ما همچنان همراه باشید تا در رابطه با معایب و مزیت های هر کدام از این موارد اطلاعاتی را به دست آورید.

تفاوت ساعت های  آنالوگ و دیجیتال از لحاظ مسافت سنج

تفاوت ساعت های آنالوگ  و دیجیتال به چند مورد ختم می شود که یکی از آنها گزینه مسافت سنج در این گونه از ساعت ها می باشد.  برای اینکه بتوانید این ویژگی را در هر دو ساعت مورد بررسی قرار دهید مثالی را برای شما عزیزان عنوان می‌کنیم.  اگر می خواهید با سرعت ثابت مسافت را اندازه بگیرید و این عمل را با دقت بیشتری انجام دهید توصیه می‌کنیم که از ساعت های دیجیتالی استفاده کنید چرا که این ویژگی در این گونه ساعت ها قوی تر بوده و با نام تاچومتر شناخته می‌شود.

به عنوان مثال برای اینکه  بتوان دید نور رعد و برق را مورد بررسی قرار داد و اختلاف آن را تعیین نمود می توان از این گزینه در ساعت های دیجیتالی استفاده نمود در صورتی که در ساعت های آنالوگ می‌بایست از دکمه ای با نام تل متر استفاده نمایید. در واقع برای مشخص شدن اختلاف مسافت می بایست با فشار دادن دکمه اطلاعات لازم را در این گونه دستگاه های مکانیکی کسب نمایید. در واقع ساعت های دیجیتالی از سرعت عمل بیشتری در این زمینه نسبت به آنالوگ برخوردارند.

+ نوشته شده توسط Bargnama در ، ۱۸ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: ایستا خرد پارسه، بازرگانی آدنا صنعت، برق و صنعت فرامنطقه، برق و صنعت پردیس، سنگ نورانی، سیب سیاه، نور اسرام، پاردیک، پارسیان سروپایش
نوشته‌های اخیر